Jak uporządkować notatki?

Zeszyty, notatniki, planery. Karteczki samoprzylepne, notesy, kalendarze. Luźne kartki wepchnięte w książki, koperty, teczki i… notatniki. To wszystko można zastąpić jednym dobrym narzędziem do organizacji notatek. Jeden program wystarczy, żeby wszystko mieć pod kontrolą. Dlatego dzisiaj, chcę pokazać Ci świetne narzędzie, które z powodzeniem zastąpi te wszystkie pojedyncze karteczki. To świetne narzędzie to Evernote.

Synchronizacja na różnych urządzeniach

To subiektywna recenzja Evernote, więc pozwolę sobie zacząć od tych funkcji, które najbardziej mi w niej odpowiadają. Najważniejsza z nich to możliwość synchronizacji na wielu urządzeniach. W darmowej wersji można zsynchronizować notatki robione na dwóch urządzeniach np. smartphonie i komputerze. W wersji premium można połączyć więcej sprzętów.

Dlaczego to takie ważne?

Bo każdy z nas ma zbyt dużo na głowie, by jeszcze przejmować się tym, że zostawił notatki na innym urządzeniu. Nie mam ochoty zastanawiać się, czy ważne rzeczy mam na komputerze, czy w telefonie we własnej kieszeni. Dzięki temu czuję się zawsze dobrze przygotowana.

Wycinki z Sieci

W internecie każdego dnia można trafić na świetne i wartościowe treści… ale ciężko jest czytać wszystko na bieżąco. Często robiąc research na jeden temat, można znaleźć sporo ciekawostek na zupełnie inny. Bardzo ważne jest jednak, by mieć możliwość powrotu do najciekawszych informacji.

Jak to zrobić?

Zapisując najważniejsze wycinki różnych stron!

Oczywiście są różne aplikacje, które mogą się do tego przydać, ale Evernote też świetnie poradzi sobie z tym zadaniem. Co ważne – oprócz zwykłego zapisania wycinków, aplikacja umożliwia też dodanie do niego komentarzy.

Czytnik OCR

W Evernote można skorzystaj z wyszukiwarki, która przeszuka wszystkie notatki pod kątem danej frazy. Być może to jeszcze nie robi na Tobie wrażenia…. ale Evernote przeszukuje także tekst umieszczony na zdjęciach. Jeśli więc w Twoich notatkach są screeny tekstów, to wyszukiwarka także przejrzy je w poszukiwaniu interesującej Cię treści.

Łączenie notatek

Masz kilka notatek na ten sam temat i chciałbyś połączyć je w jedną? Nic trudnego! Evernote umożliwia szybkie i proste połączenie kilku różnych notatek bez konieczności otwierania każdej z nich i żmudnego kopiowania treści.

Pisanie ręczne

Lubię pisać ręcznie. Wtedy uruchamia się półkula mózgu odpowiedzialna za kreatywność. Dlatego też możliwość tworzenia ręcznych notatek w aplikacji to coś, co po prostu uwielbiam. Mam w niej mnóstwo odręcznych rysunków i wykresów, które normalnie musiałyby powstać na papierze i zostać zeskanowane. Po co? Tak jest dużo szybciej!

You are currently viewing Jak uporządkować notatki?

Dodaj komentarz