Jak zarządzać kalendarzem?

Każda Wirtualna Asystentka powinna sobie doskonale radzić z organizacją kalendarza – swoich klientów i własnego. Jednak nie można mieć wątpliwości, że to wcale nie jest łatwe zadanie. Żyjemy przecież w takim pośpiechu, że trudno jest spamiętać wszystko i trzeba posiłkować się przydatnymi aplikacjami. Żeby więc ułatwić sobie zarządzanie kalendarzem, powinno się poznać dobre do tego celu narzędzia. Poznaj: Asanę, Trello, Nozbe i Google Calendar.

Asana

Asana przez wiele osób uważana jest za prawdziwą królową narzędzi do zarządzania projektami i kalendarzem. Ma sporo funkcji nawet w darmowym pakiecie i bez problemów sprawdzi się w przypadku planowania dla pojedynczych osób czy małych firm. Za darmo w zespole może być aż 15 osób, co właściwie w wielu przypadkach jest bardziej niż wystarczające.

Asana nie ma polskiej wersji językowej. Równocześnie jednak nie ma w niej żadnego bardzo skomplikowanego i specjalistycznego słownictwa, więc nawet osoba na bakier z angielskim bez większego trudu domyśli się, o co chodzi.

Dużym atutem tego narzędzia jest wiele możliwości przedstawienia projektu. Można przygotować:

  • listę,
  • tablicę,
  • kalendarz,
  • oś czasu – w planie płatnym.

Dzięki temu możesz dowolnie zmieniać ustawienia i układ poszczególnych zadań. Pozwoli Ci to wypracować takie rozwiązania, które najlepiej sprawdzają się właśnie w Twoim przypadku. Jeśli to nad czym pracujesz, musi mieć zamknięte ramy czasowe, to łatwiej będzie Ci rozplanować zadania w kalendarzu. Jeśli jednak chcesz podzielić pracę na etapy – to lepiej sprawdzi się tablica. Wiele zależy od sytuacji, a Asana potrafi się do niej dopasować.

Trello

To bardzo proste narzędzie, które jednak ma mniej opcji niż Asana. Spodoba się miłośnikom minimalizmu i tym, którzy lubią proste planowanie. W tej aplikacji podstawą jest tablica. To właśnie do niej przyczepia się kolejne zadania. W Trello jest sporo miejsca na notatki.

Czytałam kiedyś, że Trello jest na tyle bezpieczne, że można przechowywać w nim hasła… ale raczej bym temu nie ufała. To narzędzi, którego podstawowym zadaniem jest ułatwienie organizacji kalendarza.

Nozbe

W przeciwieństwie do pozostałych wymienionych w tym wpisie narzędzi Nozbe jest dość trudne w obsłudze. Na początku można się pogubić we wszystkich opcjach, wzorach i szablonach. Kiedy już się w ich odnajdziesz, to nie wykluczone, że Nozbe stanie się programem, w którym będziesz namiętnie rozpisywać swój każdy dzień.

Nie można jednak zapominać o poważnym problemie. Nozbe nie należy do bardzo lubianych i popularnych aplikacji. Twój zleceniodawca może jej nie znać i wcale nie chcieć jej poznać… a co za tym idzie, nie będzie też chciał w niej pracować. Warto więc zastanowić się, czy jest sens dokładać zleceniodawcom zmartwień i utrudniać im życie… czy też zdecydować się na korzystanie z narzędzia, które jest łatwiejsze w obsłudze.

Google Calendar – jak zwykły kalendarz

Czasami proste rozwiązania są najlepsze. Kalendarz od Google nie ma tylu opcji, co Asana… ale też może się sprawdzić.

Jego największym i niezaprzeczalnym atutem jest wysoka dostępność na urządzeniach. Z tego kalendarza można przecież korzystać bez instalowania dodatkowych aplikacji i mozolnego uczenia się ich obsługi.

You are currently viewing Jak zarządzać kalendarzem?

Dodaj komentarz