Jak łatwo poprawić wygląd swoich zdjęć?

Jeśli regularnie dzielisz się w mediach społecznościowych zdjęciami, to na pewno wiesz już, że zwykle wymagają one pewnych poprawek. Niestety większość zdjęć wymaga obróbki po to, by po prostu prezentowały się lepiej. Na szczęście obecnie jest dostępne wiele aplikacji na smartphona, które umożliwiają wygodne i szybkie poprawienie wyglądu zdjęć. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Snapseed

To darmowa i dość prosta w obsłudze aplikacja. Mamy w niej do dyspozycji kilkanaście różnych filtrów i sporo narzędzi. Wśród nich są proste funkcje – przytnij i obróć. Oprócz tego aplikacja pozwala na dostosowanie kontrastu, poprawienie pozycji głowy, wprowadzenie wyglądu retro i winietowanie, czy podwójną ekspozycję. Sama najczęściej korzystam z narzędzia nazwanego selektywnie. Pozwala ono na wprowadzenie zmian tylko w wybranym miejscu. Ta funkcja sprawdza się świetnie, jeśli chcemy rozjaśnić wyłącznie tło zdjęcia, ale nie umieszczone na nim przedmioty.

Pixlr

Pixlr to darmowa aplikacja, która umożliwia przygotowywanie kolaży. Oprócz tego znajduje się w niej sporo gotowych szablonów ramek do zdjęć. Dzięki nim można w kilka sekund przygotować ciekawą grafikę.

Warto też pamiętać, że Pixlr ma też funkcje typowe dla programów do obróbki zdjęć. Można ustawić w nim podwójną ekspozycję, popracować nad ostrością, usunąć czerwone oczy, wygładzić obiekt. Można też zdecydować się na zamazanie (blur) lub wyodrębnienie jednego koloru i jego odcieni (splash). Na dokładkę Pixlr umożliwia użycie filtrów, wstawienie ramek i tekstu.

Edytor zdjęć na Androida od Aviary

To bardzo prosta aplikacja, ale można znaleźć w niej właściwie wszystko, co może się przydać. Możesz w niej wstawić filtr, ramkę (prostokątną i zaokrągloną). Możesz pobawić się ekspozycją i kontrastem, nasyceniem, ostrością i temperaturą. Oprócz tego w aplikacji można wkleić naklejki i dodać tekst. Ciekawą funkcją jest też opcja wstawienia zapikselowania w wybrane miejsce zdjęcia. To od dawna jeden z najpopularniejszych sposób na ocenzurowanie zdjęć.

You are currently viewing Jak łatwo poprawić wygląd swoich zdjęć?

Dodaj komentarz