Jak zaplanować posty na Instagram?

Zaplanowanie postów na Instagram ma dwa oblicza. Po pierwsze jest to zaplanowanie postów wraz z terminami publikacji. Drugie to rozplanowanie postów w siatce w taki sposób, by tworzyły estetyczną całość. W tym wpisie skupię się na narzędziach, które można wykorzystać do tego drugiego celu. Pokażę Ci dwie proste aplikacje, które możesz zainstalować na swoim smartphonie. Na pewno zauważysz, że z nimi planowanie jest dużo łatwiejsze.

UNUM

Aplikacja UNUM to bardzo proste narzędzie. Wystarczy, że podasz w nim dane do logowania do firmowego konta na Instagramie i już możesz zacząć planować. Przy pomocy umieszczonego centralnie na dole plusa, możesz dodawać kolejne zdjęcia. Przyciskając je, możesz je przesuwać i dowolnie zmieniać ich kolejność. W darmowej wersji możesz zaplanować na raz tylko 18 kafelków.

Czy to dużo? To aż 9 rzędów, więc jeśli nie masz dużych potrzeb i nie publikujesz na Instagramie codziennie, to UNUM spełni Twoje oczekiwania.

Preview

To aplikacja bardzo podobna do UNUM. Ma jednak od niej więcej możliwości. Możesz w niej dodawać szkice postów i planować hasztagi. Preview ułatwi Ci także recycling treści. Już raz opublikowane zdjęcia możesz dowolnie kopiować i wykorzystywać jeszcze raz. Żeby było jeszcze łatwiej – te same zdjęcia możesz wykorzystać w planowaniu feedu oraz relacji.

Planoly

Ta aplikacja w przeciwieństwie do dwóch poprzednich ma wersję przeglądarkową. Dla mnie to ogromna zaleta, bo wolę pracę na dużym ekranie. Kolejną zaletą Planoly jest to, że można w niej nie tylko układać zdjęcia, ale można też planować publikację konkretnych postów. Wystarczy, że do zdjęcia dodasz swój tekst i hasztagi (w wersji płatnej możesz skorzystać z podpowiedzi) i zaplanujesz datę oraz godzinę publikacji. Dzięki temu w ciągu jednego dnia możesz zaplanować publikacje na najbliższy miesiąc. W darmowej wersji możesz zaplanować 30 postów w miesiącu.

You are currently viewing Jak zaplanować posty na Instagram?

Dodaj komentarz