WildRocks „Korki z Insta”

Instagram ma sporo tajemnic. Szybko się rozwija i jeszcze szybciej się zmienia. Z tego właśnie powodu warto mieć mentorów, którzy pomagają w ogarnianiu instachaosu. Jednym z nich jest wild.rocks. Na bieżąco obserwuję jej profil, a w końcu przyszła pora na zakup „Korków z Insta”.

Podstawy

W pierwszej części Korków zostały przedstawione absolutne podstawy prowadzenia konta. Jedną z nich jest funkcja wyciszania niektórych użytkowników. Dzięki temu można odciąć się od ich treści. To bardzo przydatna funkcja. Czasami jest przecież tak, że nie chcemy przestać kogoś obserwować, ale równocześnie wcale nie mamy ochoty oglądać jego zdjęć. Wtedy wystarczy wyciszyć dany profil i już. To łatwy sposób na zapewnienie sobie higieny umysłowej. Jeśli ktoś pokazuje na Insta zbyt wyidealizowane życie i wprawia Cię tym w kiepski nastrój – wycisz go i zapewnij sobie wewnętrzny spokój. Po co się denerwować? 🙂

Jak robić zdjęcia? I przydatne programy

W ebooku znajduje się też garść porad na temat robienia zdjęć. Nie są to może żadne bardzo zaawansowane porady, ale dla laika będą w sam raz. Nie ukrywam, że zamierzam z nich korzystać. Tak samo jak z przydatnych narzędzi, które autorka przywołała do tablicy (oczywiście metaforycznie). Pewnie nie wszystkie z nich się przydadzą, bo funkcje pokrywają się, ale widzę wśród nich też narzędzia z potencjałem.

Jaki minus?

Bo minus musiał się jakiś pojawić, prawda? Dla mnie ebook jest zdecydowanie za krótki. Zostawił mnie z uczuciem potężnego niedosytu. To tak jak gdyby ktoś pokazał mi wielki i smakowity tort, dał jego kawałek, a potem zabrał go ze sobą. No trochę jednak smutno.

Ale przewidziałam to i kupiłam od razu wszystkie trzy części „Korków z Insta”. Mam nadzieję, że druga część będzie dobrą kontynuacją pierwszej.
Bo chcę więcej

A Ty czytałaś już „Korki z Insta”?

You are currently viewing WildRocks „Korki z Insta”

Dodaj komentarz