Gary John Bishop „Unf*ck yourself. Napraw się”

To dość kontrowersyjny tytuł na poradnik. Chociaż… jakby przyjrzeć się bliżej tematyce tej książki, to trzeba przyznać, że wszystko się zgadza. Tytuł doskonale oddaje charakter całej książki.

Byka za rogi

Gary Bishop zawodowo pomaga ludziom w chwyceniu metaforycznego byka za rogi. Jeśli ktoś liczy na mowę motywacyjną i poklepanie po ramieniu, to powinien poszukać ich u kogoś innego. Gary Bishop raczej da Ci kopa w tyłek i powie, że masz wreszcie przestać się mazać. I dobrze! Do mnie taki styl przemawia dużo lepiej niż cukierkowe słodkie słówka, które niczego nie zmieniają.

Monolog wewnętrzny

Unf*ck yourself. Napraw się” dotyczy monologu, który rozbrzmiewa w głowie każdego z nas. Ten tajemniczy głos mówi, że do niczego się nie nadajesz, że dasz ciała i nie uda Ci się niczego osiągnąć.
Wyobraź sobie, że spotkałeś na swojej drodze wymarzoną osobę. Kobietę lub mężczyznę, z którym wspaniale się dogadujesz. Zakochujesz się i jesteś szczęśliwy. Jest cudownie! Aż po kilku miesiącach zaczynasz szukać oznak rozpadu i wszystko zaczyna się sypać. W końcu każdy Twój wcześniejszy związek też się rozpadł. Pytanie brzmi czy Twój związek sam się rozpadł, czy też spowodowało to Twoje oczekiwanie? Może powtarzając w głowie, że się nie uda, sam to wywołałeś?
Ten destrukcyjny monolog to nic innego niż autosabotaż. Sam sobie podkładasz nogę i dziwisz się, że upadasz. Każdy z nas go prowadzi, ale nie każdy daje mu się pokonać. Bishop daje narzędzia, żeby każdy mógł zdusić w sobie wewnętrznego krytyka i pójść do przodu. Oczywiście to nie jest proste, ale wykonalne. Jeśli, więc chcesz osiągnąć sukces, a jedyne, co powstrzymuje Cię przed startem to Ty sam, to „Unf*ck yourself. Napraw się” jest książką dla Ciebie.

Idź do przodu!

Unf*ck yourself” to bardzo uniwersalna książka. Nada się dla kogoś, kto marzy o sukcesie w życiu prywatnym oraz dla kogoś, kto chce osiągnąć sukces zawodowy. Przełamywanie własnych ograniczeń to coś, co może zrewolucjonizować życie.

Jeśli porady z „Unf*ck yourself” to za mało, to koniecznie przeczytaj też „Skończ z tym sh*tem”. Przeczytasz o niej tutaj. Plusem książek Gary’ego Bishopa z całą pewnością jest ich styl. Napisane są lekko i zabawnie. Bez lania wody. Liczne cytaty to złote myśli, które można odczytywać nawet samodzielnie. Sama książka jest bardzo przejrzysta i dobrze się czyta. Właśnie dlatego jest dobrą propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać, ale nie przyswajają poradników psychologicznych.

You are currently viewing Gary John Bishop „Unf*ck yourself. Napraw się”

Dodaj komentarz