Ela Wolińska „Jak zostać WA?”

„Jak zostać WA?” kupiłam już dawno. Wiadomo. Jak tu mówić o przygotowaniu do zawodu bez przeczytania dostępnej literatury? No nie ma takiej opcji. Siłą rzeczy musiałam kupić ebook Eli Wolińskiej. Tym bardziej że była jedną z mentorek na kursie, który ukończyłam.

Czego się dowiedziałam?

Obyło się bez zaskoczeń. Cóż, kupiłam ebook w złym momencie. Byłam już po kursie, więc większość informacji po prostu miałam już wcześniej. To zdecydowanie wpływa na ocenę całej książki. Czy mogę uwierzyć, że dla osób w pełni zielonych jest pomocna? Pewnie tak. Przejdźmy do konkretów.

Co ebook zawiera?

Właściwie wszystko, co trzeba wiedzieć na początku. Każda dziewczyna, która pisze na fesjbukowych grupach dla WA, że chciałaby dowiedzieć się więcej na ten temat, powinna po prostu kupić i przeczytać to opracowanie. Żaden komentarz nie mógłby bardziej wyczerpująco wyjaśnić temat niż gotowy podręcznik dla WA.

Kompendium wiedzy

Jak zostać Wirtualną Asystentką?” zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie mogłaby mieć początkująca WA. Jak szukać zleceń, jak pracować, jak rozmawiać z klientami… Wszystko to, to wiedza podstawowa, bez której nie sposób zacząć działać w zawodzie. Czy trzeba przeczytać ebook, zanim zacznie się odpowiadać na ogłoszenia? Pewnie, że nie. To nie jest żadna tajemna wiedza. Wiele z tych informacji można znaleźć na blogach prowadzonych przez różne WA. Tyle tylko, że taki research pochłania czas, a jego efekty mogą być… wątpliwe.

Wiesz… ile ludzi tyle opinii.

„Jak zostać WA?” zbiera wszystko w jednym miejscu. Nie musisz już szukać i tracić czasu na sprawdzanie kompetencji autorów. Wszystko dostajesz w jednym pliku ułożone w logicznym porządku. To po prostu wygodne.

Czy dowiedziałam się czegoś nowego?

Raczej nie, ale jak już wspomniałam – byłam już po bootcampie. Nie byłam, więc całkiem zielona. Może też dlatego książka nie była dla mnie tak pomocna, jak mogłaby być. Co nie zmienia faktu, że czasami sięgam po nią po to, żeby się upewnić czy to, co robię jest w porządku.

Oczywiście, ta krótka recenzja dotyczy pierwszego wydania ebooka. Teraz ma już swoje wznowienie. Wersji 2.0 nie czytałam… i raczej nie przeczytam. Zawód WA zmienia się bardzo szybko, a uaktualniony podręcznik mógłby być wydawany właściwie co roku lub częściej. Na ten moment wolę śledzić blogi niż sięgać po następny poradnik dla początkujących.

You are currently viewing Ela Wolińska „Jak zostać WA?”

Dodaj komentarz