Dlaczego warto zatrudnić WA?

Na blogu każdej WA powinien znaleźć się tekst na temat tego, dlaczego w ogóle warto zatrudnić kogoś do pomocy. Czy zdalny pracownik może wesprzeć Twój biznes? Co da Ci zainwestowanie w takie wsparcie?

Oszczędność czasu

Jeśli delegujesz zadania, to zyskujesz coś, co ma największą wartość – czas. Możesz go poświęcić na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w danej chwili. Możesz spędzić go z najbliższymi, odpocząć… albo rozkręcić biznes.
Jeśli prowadzisz własną markę, której jesteś rozpoznawalną twarzą, to niektóre działania nie mogą obejść się bez Twojej obecności. Musisz prowadzić webinary i konsultacje. Musisz brać udział w podcastach i dopinać na ostatni guzik najważniejsze sprawy firmy.

Wszystko inne możesz powierzyć asystentce. Umieszczanie produktów w sklepie, przygotowanie grafik lub tekstów? Tych czynności wcale nie musisz wykonywać sama. Możesz je po prostu oddelegować.

Nie musisz się uczyć rzeczy, które Ci się nie przydadzą

Po co miałabyś uczyć się jak stawiać strony www od zera albo jak stworzyć logo? Nauka kosztuje, wymaga czasu i wysiłku. Teoretyczna wiedza to też za mało, żeby można było ogłosić sukces. Ważna jest też praktyka i doświadczenie. Zwłaszcza jeśli równocześnie prowadzisz swoją firmę. Łatwiej jest powierzyć to zadanie specjaliście. Komuś, kto nie będzie eksperymentował na Twoim biznesie, ale po prostu wie, co robi i dlaczego.

Wyobraź sobie, że popsuło Ci się auto. Coś strzeliło, a dym wylatuje spod maski. Strach się bać.
Co robisz?
Zaczynasz googlować rozwiązanie problemu? Pozwalasz, by inne auta Cię wyminęły, podczas gdy Ty marnujesz czas na to, by znaleźć odpowiedź na pytanie, którego właściwie nie znasz?

Czy może dzwonisz po pomoc drogową? Mechanik przyjeżdża i zabiera auto na lawetę, na której to wyprzedzasz wszystkie inne samochody.

Tak samo jest w biznesie.

Możesz na własną rękę szukać rozwiązań i pozwolić na to, by w tym czasie konkurencja Cię wyprzedziła i zdominowała rynek. Możesz bawić się w Zosię Samosię.

Możesz też oddelegować zadania. Skorzystać z fachowej pomocy i pozostawić rywali daleko w tyle.

Mniej nerwów

Zatrudniając Wirtualną Asystentkę, oszczędzasz sobie wielu nerwów. Nie tracisz sił na zajmowanie się rzeczami, w których nie czujesz się pewnie. Po prostu oddelegowujesz je swojej asystentce i czekasz na efekty. A jeśli nie jest zadowolona ze współpracy, to zawsze możesz ją zmienić.

W następnym wpisie chętnie opowiem Ci, na co powinnaś zwracać uwagę, kiedy zatrudniasz WA. Znajdziesz go tutaj.

You are currently viewing Dlaczego warto zatrudnić WA?

Dodaj komentarz